Kto sme: ZFP akadémia, a.s.

Sme jednou z najväčších vzdelávacích
a sprostredkovateľských spoločností v oblasti financií na našom trhu. Vzdelávame širokú verejnosť a pomáhame zvyšovať finančnú gramotnosť v Slovenskej republike.

Učíme vás rozumieť vašim peniazom


A nielen to. Naším cieľom je, aby ste dokázali kvalitne zabezpečiť seba a svojich blízkych proti rizikám dnešnej doby. Unikátny systém našej Vzdelávacie akadémie ZFP je certifikovaný medzinárodnou spoločnosťou IES.

Našim poslucháčom sa venuje 20 skúsených lektorov. Vzdelávacie semináre pre vás organizujeme v Hoteli Dubná Skala Žilina.

Pomáhame vám vybrať ten správny produkt

Od založenia ZFP v apríli roku 1995 sme sprostredkovali cez 3,3 milióna zmlúv. Radi pomôžeme vybrať kvalitný finančný produkt aj vám.

ZFP akadémia, a.s. je členom Asociácie finančných sprastredkovateľov a finančných poradcov.

Ako šiel čas so ZFP

Od začiatku našej činnosti do 31. 12. 2018 sme na seminároch nášho vzdelávacieho systému Vzdelávacia akadémia ZFP preškolili 293 000 občanov z Českej a Slovenskej republiky.

V roku 2012 sme založili spoločnosť ZFP GROUP, a.s., pod ktorú patrí dcérska spoločnosti ZFP akadémia, a.s., ZFP Investments, investičná spoločnosť, a.s., ZFP Maklér, s.r.o., ZFP Hotely, s.r.o., ZFP Reality, s.r.o. a ZFP Gold, a.s .
1995 / Založenie ZFP s.r.o.
Otvorenie kancelárií v budove Poľnohospodárskeho družstva Velké Bílovice. Prvý sobotňajší Základný seminár v hoteli Santon v Brne.
1996 / Rozvoj lektorov
Rástol počet školení, čo vyvolalo potrebu prednášajúcich. Bol teda usporiadaný historicky prvý rétorický seminár vo Veľkopoľskom mlyne u Třebíča.
1997 / Expanzia do celej ČR
V tomto roku sa obchodníci začali obzerať aj po odľahlejších regiónoch našej republiky.
1998 / Prvé Certifikáty
V tomto roku začalo odovzdávanie prvých Certifikátov rodinného finančného poradcu.
1999 / Nové kancelárie v Břeclavi
Základné semináre začínajú fungovať v Prahe, Veľkej Bystrici, Košiciach a v Ostrave. Kancelárie spoločnosti sa presúvajú do Břeclavi.
2000 / Vstup ZFP na Slovensko
Vstup do nového milénia znamenal pre ZFP aj vstup na Slovensko. Konal sa prvý seminár v Prešove a prvý relaxačný pobyt pre lektorov v Alpách.
2001 / Otvorený hotel v Bíloviciach
Otvorenie prvého seminárneho hotela AKADEMIE vo Velkých Bíloviciach. Bol tak položený základ vlastnej siete seminárnych hotelov.
2002 / Založená ZFP akadémia, a.s.
Manželia Poliakovci založili akciovú spoločnosť. Dňa 27. septembra 2002 bola založená a od 1. januára 2003 zahájila svoju činnosť spoločnosť ZFP akadémia, a.s.
2003 / Otvorené nové kancelárie
Sídlo spoločnosti sa presúva do novo zrekonštruovanej administratívnej budovy na ulici 17. listopadu 12 v centre Břeclavi.
2004 / Expanzia ZFP na Slovensko
Nové sídlo v Holíči. Otvorenie druhého seminárneho hotela AKADEMIE Hrubá Voda a nová dependencia hotela AKADEMIE Velké Bílovice – Vila Jarmila.
2006 / Otvorený hotel Naháč
V júni 2006 bol otvorený v poradí tretí seminárny hotel AKADEMIE Naháč u Prahy.
2007 / Vznik hlavných kancelárií
Postupne vzniká 11 hlavných regionálnych kancelárií, založených najúspešnejšími riaditeľmi obchodnej siete.
2010 / Návšteva R. Kiyosakiho
15 rokov spoločných úspechov sme oslávili vo veľkom štýle, na prvú návštevu prišiel Robert Kiyosaki a otvorili sme Centrum AKADEMIE v Ostrave.
2011 / Otvorenie Motorestu Naháč
Otvorenie Motorestu Naháč a Bowling Akademie vo Velkých Bíloviciach. Vzdelávame verejnosť na ČT1 – sme hlavným sponzorom relácie Suma sumárum.
2012 / Vznik skupiny ZFP GROUP
Vznikla skupina ZFP GROUP, meníme logo a tvoríme reklamnú kampaň. Akvizícia spoločnosti ZFP Maklér.
2013 / ZFP GROUP rozvíja aktivity
Vznikla spoločnosť ZFP Investments a na Šlechtitelskej stanici vinařskej vo Velkých Pavloviciach sa otvoril vinársky penzión André.
2015 / ZFP RF prosperuje
ZFP realitný fond získava logistický areál Penny Market Distribution Center, Radonice u Prahy a nakupuje tiež OC Frýda vo Frýdku-Místku.
2016 / ZFPI posilňuje postavenie
Nakupuje distribučný areál Tulipan Park Ostrava a administratívne centrum v Budapešti Váci Greens C. Pre našich manažérov rozbiehame flotilu luxusných firemných vozidiel ZFP Fleet.
2017 / Štart spoločnosti ZFP Gold
Založená spoločnosť ZFP Gold. ZFP realitný fond nakupuje novú zahraničnú akvizíciu, administratívne centrum Kotlarska 11, Krakov, Poľsko.

Vaše vzdelanie – váš kapitál

Tento slogan presne vystihuje našu filozofiu. Byť finančne vzdelaný znamená mať kapitál. Kapitál v prenesenom
i doslovnom význame predstavuje finančne zaistenú budúcnosť pre vás i vašich blízkych. Poskytovaním vzdelania sa veľmi jasne definujeme a zároveň odlišujeme od našich konkurentov vo finančnom sektore.

Veríme týmto hodnotám

  • Úspech. Pre nás je na prvom mieste ten váš.
  • Know-how. Sme hrdí na to, čo vieme a robíme.
  • Vzdelávanie. Vedomosti sú to najcennejšie, čo máme.
  • Fair play. Za všetkých okolností ctíme etické zásady.
  • Inovácia. Podporíme každý nápad, ako získať náskok.
  • Otvorenosť. S radosťou sa s vami podelíme o naše hodnoty.

Urobíme vám vo financiách jasno

Či už hľadáte spôsob, ako finančne zabezpečiť seba a svoju rodinu, alebo chcete pochopiť svoje
financie hlbšie, ozvite sa. Radi vás presvedčíme o tom, že svet financií je jednoduchšií, než sa zdá.