Úvery a hypotéky

Úver, úrok, bonita, anuita, istina ... Riešite bývanie? Alebo uvažujete nad spotrebiteľským úverom? Žiadne strachy. Porovnáme pre vás úrokové sadzby a ďalšie úverové podmienky všetkých zásadných bánk na trhu a pomôžeme vám vybrať a hlavne získať tú správnu hypotéku pre vás. Ozvite sa a otvorte si cestu k vysnívanému bývaniu či čomukoľvek, po čom túžite.

 

Čo je hypotéka

Hypotéka je dlhodobý úver, za ktorého splatenie dlžník ručí nehnuteľnosťou. Okrem účelové hypotéky, striktne viazané na investíciu do nehnuteľnosti, je na výber aj neúčelová hypotéka, ktorú možno využiť na čokoľvek (okrem podnikania). Ide o tzv. Americkú hypotéku.

Hypotéka je spláca pravidelne a typická dĺžka splácania je 25 - 30 rokov. Podľa vyššie mesačné splátky rozlišujeme anuitnej, progresívne a regresívne spôsoby splácania. Finančné odmenou za pôžičku je pre banku úrok. Uvádza sa ako ročná sadzba a býva nižšia ako u väčšiny ostatných typov úverov.

V prípade, že máte záujem o hypotéku, ale na prechodnú dobu nedisponujete nehnuteľností vhodnú na jej zabezpečenie, môžete pre preklenutie tejto doby využiť predhypotekárne úver. Ide o typ spotrebiteľského úveru určeného na financovanie investícií do nehnuteľností.

Môže sa stať, že v priebehu splácania hypotéky narazíte na inú hypotéku s výhodnejšími podmienkami. V tom prípade sa oplatí vykonať tzv. Refinancovanie hypotéky. Teda splatenie aktuálneho hypotekárneho úveru novou hypotékou v inej banke. Je však dôležité vykonať tento krok v čase fixácie úrokovej sadzby pôvodného úveru.

Čo je spotrebiteľský úver

Jedná sa o klasický úver určený pre spotrebiteľov, teda pre jednotlivca na nepodnikateľské účely, ako je potrebné nákup spotrebného tovaru, autá, vybavenie domácnosti a podobne.

Ručenie u tohto typu úveru môže, ale nemusí byť potrebné - vždy záleží na výške požičiavanej čiastky. Ručiť môžete hnuteľným či nehnuteľným majetkom, prípadne si zohnať ručiteľa. Podobne ako u hypotéky aj v prípade úveru je odmenou za pôžičku úrok. Splátky prebiehajú v pravidelných mesačných intervaloch.

 

Hypotékam rozumieme

O hypotékach by sme vám mohli rozprávať dlhé hodiny. Ozvite sa, povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť, a pomôžeme vám nastaviť vašu hypotéku či úver správne. Teda tak, aby ste ich v pohode "utiahli" a aby vám maximálne pomohli.

 

Mohlo by vás zaujímať

icon-animated-coumime-5
Investujte svoje voľné prostriedky výhodne a chráňte svoje peniaze proti inflácii. Možností máte veľa: reality, realitné fondy, fondy kolektívneho investovania alebo napríklad zlato.
icon-animated-coumime-6
Čert nikdy nespí. Zaistite svoj majetok proti krádežiam, požiarom či vandalom. Buďte krytí aj v prípade škody spôsobenej v bežnom živote alebo v zamestnaní. Poskytneme vám dokonalú ochranu hnuteľného i nehnuteľného majetku.
icon-animated-coumime-1
Najbezpečnejší a najobľúbenejší produkt na trhu. Ideálne pre tých z vás, ktorí uprednostňujú bezpečie a strednodobý sporiaci horizont s perspektívou výhodného úveru zo stavebného sporenia.