20.01.2020
Zdieľať

Rozhovor s Markem RygelemMarek-Rygel-tvar-ManGo-UP.jpg
 
Dátum: 20.1.


Marek Rygel: najvyššiu pridanú hodnotu vidíme v NAŠICH ĽUĎOCH
 

Súčasťou ZFP GROUP je už desiaty rok, mimo svojej práce žne úspechy v športovom svete a zostávajúci voľný čas venuje svojej rodine. Marek Rygel je dôkazom toho, že keď sa do niečoho pustíte naplno a vytrváte, úspech sa čoskoro dostaví. O jeho začiatkoch, ceste do ZFP aj kanoistike na divokej rieke sme sa rozprávali v 4. čísle časopisu Naše ZFP.

Spýtam sa na úvod: ako by ste opísali Marka Rygela v niekoľkých vetách?
Marek Rygel je úplne normálne a obyčajný. Iba vie, čo chce, a je disciplinovaný.

Desiatym rokom ste neoddeliteľnou súčasťou skupiny ZFP. Ako vyzerali vaše začiatky? Moje začiatky neboli ničím výnimočné. Kamarát Jožka Jankůj ma pozval na Základný seminár. Dôvodom mojej účasti bola iba možnosť inkasovať provízie za vlastné zmluvy. Vo financiách som nikdy pracovať nechcel. Ale už po pár prvých schôdzkach som tušil, že som objavil niečo, čo ma baví, má to skutočný význam a hlavne som v kariére videl dlhodobú budúcnosť a víziu.

Bolo ťažké sa prebojovať až na súčasnú pozíciu, kedy stíhate prácu, rodinu i šport?
Vlastne ani nie. Ja to vidím ako postupný vývoj. Deň za dňom. Jednou z mojich silných stránok je, že sa mi darí plniť naplánované méty. A tak som si niekedy v januári 2013 povedal, že po 3 rokoch bez športu začnem opäť pádlovať a vrátim sa ku kanoistike. Absolvoval som pár prvých pretekov, kedy som bol beznádejne v poli porazených, ale postupne som sa zlepšoval. V roku 2014 som si povedal, že chcem medailu z majstrovstiev sveta. Naplánoval som si jednotlivé mesiace, týždne a konkrétne tréningy a potom už som len robil, čo bolo v pláne. Aj keď sa mi nechcelo, aj keď bolo škaredo, aj keď ma to bolelo. Keď sa objaví niečo neplánovaného, ​​vyriešim to najlepšie, ako viem, a vrátim sa k plánu. A tak to robím vo všetkom. Naplánujem si svoju cestu k tomu, čo chcem, a potom už to len robím. Deň za dňom. Keď už sme pri tom športe.

Kedy ste prišiel k myšlienke venovať sa kanoistike na divokej vode?
Pochádzam z Dolných Kounic. Tam ste buď hasič, futbalista a alebo kanoista. Na prvý tréning som prišiel v 8 rokoch a odvtedy trénujem.

V kanoistike teda nie ste nováčik, aké úspechy máte už za sebou?
Medailí je veľa, ale medzi okamihy, ktoré nikdy nezabudnem, patrí trikrát titul juniorský majster sveta. V roku 2014 sme s Petrom Veselým vyhrali MS na deblkanoi na dlhej trati a bronz zo šprintu. Roku 2018 som sa vrátil aj na singel a získal som individuálne striebro a bronz na MS vo Švajčiarsku plus dva tituly majstrov sveta v tímových pretekoch. No a v tomto roku prišlo striebro na C2 na MS v Seu. To pre mňa bolo veľmi emotívne, pretože sa mi celú sezónu vôbec nedarilo a výsledok prišiel až v tom poslednom a najdôležitejšom pretekoch sezóny.

Máte v športe vysnívané ciele, ktoré by ste si v budúcnosti rád splnil?
Ešte nikdy som nevyhral individuálnu titul majstra sveta na singli. Budúci rok nás čaká s Petrom posledná sezóna na štvorhre, tak by mala vyzerať, ako sa patrí. Preto budem usilovať o zlatý double titul z oboch disciplín na jednom šampionáte. Zatiaľ sa to podarilo len dvom ľuďom v histórii a ja chcem byť tretí. Dokázal by ste sa kanoistika uživiť? Kde vlastne športovci získavajú financie na svoju činnosť? Uživiť sa dá, ale je to len šport. Hlavným zdrojom príjmu sú prize-money a podpora od partnerov. Ale nie je to futbal či tenis.

Keď sa vrátime k ZFP, čo všetko je vašou náplňou práce a kde sa s vami môžu ľudia stretnúť?
S Ing. Petrom Doležel máme spoločné zázemie v Triniti office v Brne, kde vediem svoj tím, prevažne konzultácie, porady, a vo zvyšku času sa venujem svojim klientom. A každý víkend, kedy nie som na pretekoch, som na seminároch.

Prečo by podľa vás mal ktokoľvek spoznať ZFP?
Či už ako klient, zamestnanec alebo spolupracovník. Pevne verím, že účasť na Základným seminári otvorí ľuďom možnosť vstúpiť do veľmi zaujímavého sveta. A najväčšiu pridanú hodnotu vidím v našich ľuďoch, lektoroch, manažéroch a riaditeľoch. Mnohí z nich sú pre mňa vzory úspechu. Máte sny, ktoré by ste rád do budúcnosti uskutočnil tak v osobnom, tak aj v pracovnom živote? Čo vás teraz čaká? Aktuálne je pre mňa najväčšou výzvou plniť plán zostavený na dosiahnutie pracovných a športových cieľov na budúci rok a pritom tráviť čo najviac času s rodinou. Som veľmi vďačný za možnosť pôsobiť v ZFP a neviem si predstaviť iný scenár svojho života, kedy by som nemohol naplno robiť všetko, čo mám rád.

Mám záujem o služby

Prihláste sa k nášmu newsletteru a získate nové informácie zo sveta financií.